DanSo elektro

Spálená 480/1. 603 00 Brno - Trnitá
+420 774 135 231, +420 777 687 602
solar@danso.cz

Solární panely

Solární panely přeměňují sluneční energii na elektrickou pomocí fotovoltaického jevu. Tato energie se následně využívá především pro elektrickou spotřebu, ohřev vody a vytápění v domácnostech a průmyslových zařízeních.  Solární panely představují spolehlivou cestu k energetické nezávislosti. Získejte ekologicky čistou energii s DanSo elektro!

Sluneční energie

Jak fungují solární panely?

Sluneční světlo dopadá během dne na solární panely, které obsahují takzvané fotovoltaické články schopné absorbovat sluneční paprsky. Ve chvíli, kdy fotony dopadnou na fotovoltaický článek, předávají svoji energii elektronům v článku.

Na základě předání této energie se elektrony začnou pohybovat a vytváří tak elektrický proud. Získaná elektrická energie může být posléze využita pro napájení spotřebičů v domácnosti nebo ohřev vody pro různé účely.

Nespotřebovanou elektrickou energii lze uložit do speciálních baterií pro pozdější využití, například během noci nebo oblačných dnů. Pro využití elektrické energie slouží měnič, který přeměňuje stejnosměrný proud vyprodukovaný solárními panely na střídavý.

Chcete se dozvědět více?

Proč solární panely?

Fotovoltaické a solární panely – Jaký je mezi nimi rozdíl?

fotovoltaicek-a-solarni-panely

Termíny fotovoltaické panely a solární panely jsou často používány jako synonyma, ačkoliv je mezi nimi rozdíl.

Fotovoltaické panely označují zařízení přeměňující sluneční energii přímo na elektrickou energii. Fotovoltaika pracuje na principu fotovoltaického jevu, kdy je sluneční záření absorbováno přes fotovoltaické články a následně přeměněno na elektrický proud.

Solární panely představují obecnější pojem zahrnující širší spektrum zařízení využívajících solární energii. Kromě fotovoltaických panelů zde řadíme také solární tepelné kolektory, které využívají sluneční energii k ohřevu vody a vytápění vzduchu.

Solarní panely

Výhody a využití solárních panelů

Solární panely mají mnoho praktických výhod. V první řadě tato technologie představuje ideální způsob, jak výrazně ušetřit náklady za elektřinu, a dokonce i vybudovat nezávislost na dodavatelích energií. Solární energie je čistá, obnovitelná a ekologicky šetrná. Výdrž systému je i několik desítek let s minimální údržbou.

Tuto technologii je možné nainstalovat na různé typy budov včetně rozlehlých ploch. Instalace je díky našim profesionálům snadná a rychlá. Velikost a počet panelů je možné bez problémů přizpůsobit na míru každému zákazníkovi.

Solární systémy kromě pokrytí spotřeby elektrické energie mohou také nabíjet elektromobily přes nabíjecí stanice. Panely lze integrovat do osvětlovacích systémů pro exteriér bez připojení k síti. Energie také pohání solární čerpadla pro zásobování vodou, zavlažování apod.

solarni-panely
Reference

Co o nás říkají zákazníci

NZU Dotace

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

Pokud vlastníte rodinný dům a plánujete realizaci solárních panelů, můžete snadno získat dotaci díky vládnímu projektu Nová zelená úsporám. O dotaci může každý vlastník žádat již při výstavbě nemovitosti. Bydlení však musí být zapsáno v katastru nemovitostí.

Dotace může pokrýt až 50% z celkových nákladů. Výše podpory začíná na částce 35 000,- Kč, může se však vyšplhat do 200 000,- Kč. Naši specialisté vám rádi pomohou s vyřízením veškeré administrativy spojené s žádostí o dotaci. Neváhejte nás proto kdykoliv kontaktovat.

ukázky naší práce

Galerie

V naší galerii naleznete ukázky hotových projektů pro naše spokojené klienty. Každou zakázku jsme schopni efektivně přizpůsobit jakékoliv nemovitosti na míru. Naší hlavní působností jsou solární panely Brno. Tento systém však instalujeme po celé republice.

Služby

Další služby

Elektroinstalace

Nabízíme kompletní elektroinstalační práce pro byty, rodinné domy, průmyslové budovy či jiné objekty. Jedná se tak o rozmístění jednotlivých elektroinstalačních zón, vypínačů a zásuvek.

Průmyslové elektroinstalace

V rámci průmyslových elektroinstalací zajišťujeme elektroinstalační práce ve výrobních a skladovacích prostorech firem i zemědělských objektů.

Hromosvody

Postaráme se o montáž, pravidelné revize i opravy hromosvodů na všech typech budov. Hromosvody je nutné mít instalované na každém objektu, aby blesk nikoho neohrozil či nenapáchal hospodářské škody.

Solární panely

Často kladené dotazy

Vše se odvíjí od toho, jaký typ solární elektrárny vlastníte a jaká je spotřeba vaší domácnosti. Velký vliv mají také současné ceny energií. Ušetřená částka se může pohybovat od jednotek tisíc korun až po desetitisíce.

Celková cena závisí na typu solárních panelů, včetně jejich materiálu a výkonu. Pro nezávaznou poptávku nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Obvyklá životnost je v rozmezí 25–30 let. Celková doba se odvíjí od několika faktorů, mezi které patří například kvalita údržby, kvalita materiálů nebo náročnost povětrnostních podmínek v okolí nemovitosti.

U solárních panelů je záruka poskytována na 30 let na 80% výkonu. U mechanických součástí je záruka 12 let. Záruka na střídače může být až 20 let a na baterie 10 let. Na další součásti, mezi které řadíme elektroměry, jističe a ochrany proti přepětí, garantujeme záruku 2 roky.

Kontakt

Kontaktujte nás

Spálená 480/1, Brno 60 200
Formulář

Napište nám