Fotovoltaika

Fotovoltaika

Fotovoltaika je způsob, jak spolehlivě využívat sluneční záření k výrobě elektrické energie. Taková sluneční energie dokáže s přehledem pokrýt energetické potřeby vaší domácnosti a zároveň umí uložit nevyužitou energii do baterie pro fotovoltaiku, kterou můžete využít kdykoliv vám nebude vlastní výroba stačit. Pořiďte si fotovoltaiku od Danso elektro.

Energie ze slunce

Jak funguje fotovoltaika?

Představte si, že máte nějakou vzdálenou baterii, do které si můžete nabíjet přebytečnou energii ze své fotovoltaiky. Tuto elektřinu můžete poslat do distribuční sítě a v případě potřeby si ji můžete vzít kdykoliv zpět.

Solární fotovoltaické elektrárny čerpají energii ze slunečního záření a využívají tzv. fotoelektrického jevu, kdy dopadem slunečního světla na polovodičový materiál vzniká elektrický proud. Ideální situace nastane ve chvíli, kdy na fve panely dopadá ostré sluneční světlo, a to co nejvíc kolmo.

Co když ale slunce zrovna nesvítí? Nemějte žádné obavy ze zatažené oblohy a z toho, že by solární panely na střechu nevyráběly elektřinu. Fotoelektrický jev funguje při jakémkoliv světle. Jako důkaz kvality vám mohou posloužit naše reference.

Fotovoltaika ukázka

Chcete se dozvědět více?

Proč fotovoltaika?

Výhody fotovoltaiky

Výhody fotovoltaiky

Solární energie je pojem, který je v posledních letech stále více rozebírán. A není se čemu divit. Ceny těchto technologií totiž napříč lety klesají, zatímco jejich účinnost roste. Jedná se tak o způsob, jak výrazně ušetřit vaší peněžence.

Ušetřete až 60 000 Kč ročně s fotovoltaickou elektrárnou.

Další plusy přináší fotovoltaika také pro přírodu, protože získávání energie ze slunce je ta nejekologičtější varianta ze všech. Kromě toho, že využívá obnovitelný zdroj energie, jsou nejvýkonnější fotovoltaické panely vyráběny v uzavřených prostorách, díky čemuž lze zamezit úniku škodlivých látek do okolního prostředí.

Díky těmto aspektům mají fotovoltaické elektrárny slušně nakročeno k nahrazení elektráren, které ke svému provozu využívají neobnovitelné zdroje, např. fosilní paliva jako uhlí, ropa a zemní plyn.

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

NZU Dotace

Vlastníci rodinných domů, kteří se rozhodnou pro instalaci fotovoltaických panelů mohou zažádat o dotace v programu Nová zelená úsporám. O NZU dotaci lze jednoduše zažádat už při stavbě domu. Jedinou podmínkou je mít bydlení zapsáno v katastru nemovitostí.

Dotace zelená úsporám lze využít na mnoho typů fotovoltaických systémů, přičemž jejich výše se pokaždé liší. Všeobecně však může pokrýt až 50 % celkových nákladů. Podpora začíná na 35.000 Kč za systémy na přípravu teplé vody, avšak může dosahovat až výše 200.000 Kč. V případě zájmu za vás žádost o dotaci rádi vyřešíme a usnadníme vám tak cestu k energetické soběstačnosti. Danso elektro je tady pro vás.

Reference

Co o nás říkají zákazníci

Už delší dobu jsem přemýšlela o pořízení nějakých solárních panelů na náš dům. Hlavně v rámci úspor. A dobře jsem udělala. S fotovoltaikou jsem velmi spokojená. Mám i velkou baterii, do které se mi nevyužitá elektřina ukládá na později. Spolupráce s Danso byla příjemná, a i montéři byli ochotní.

Emílie S. zákaznice

Chtěl bych poděkovat elektrikářům za dobře odvedenou práci. Mile mě překvapilo, že i v dnešní době člověk může najít firmu, která svou práci odvede svědomitě a vše funguje, jak má. Celkově jsem spokojený.

Emil Z. zákazník

Splnili, co slíbili. Poradili mi s výběrem fotovoltaiky, přišli ji nainstalovat a vyřídili za mě dotaci, což beru jako velké plus. Nesnáším totiž jakékoliv papírování s úřady, tak jsem vděčný za ochotu. Už více než rok mám panely na střeše a nemám co vytknout.

Ivan Č. zákazník
služby

Fotovoltaika na klíč

fotovoltaika na klíč

Příliš se nevyznáte v energetice, nechcete si sami řešit jakékoliv žádosti, dotace nebo zkrátka jen chcete, aby vám byla služba dodána kompletně a na míru všem vašim potřebám? Pokud ano, jste na správné adrese.

Poskytujeme službu fotovoltaika na klíč, která představuje nejsnazší a nejvýhodnější řešení pro většinu domácností v oblasti fotovoltaických elektráren. Fotovoltaika pro Brno a další města.

V případě, že potřebujete cokoliv objasnit či zodpovědět na otázky o službě fotovoltaická elektrárna na klíč nebo dalších služeb, neváhejte se na nás obrátit a kontaktovat nás.

ukázky naší práce

Galerie

Prohlédněte si pro inspiraci galerii našich minulých zakázek ze všech elektroinstalačních oblastí. Právě takto totiž mohou fotovoltaické panely vypadat i na vašem domě či chatě. Hodně realizací jsme provedli pro fotovoltaika Brno.

Služby

Další služby

Elektroinstalace

Nabízíme kompletní elektroinstalační práce pro byty, rodinné domy, průmyslové budovy či jiné objekty. Jedná se tak o rozmístění jednotlivých elektroinstalačních zón, vypínačů a zásuvek.

Průmyslové elektroinstalace

V rámci průmyslových elektroinstalací zajišťujeme elektroinstalační práce ve výrobních a skladovacích prostorech firem i zemědělských objektů.

Hromosvody

Postaráme se o montáž, pravidelné revize i opravy hromosvodů na všech typech budov. Hromosvody je nutné mít instalované na každém objektu, aby blesk nikoho neohrozil či nenapáchal hospodářské škody.

Fotovoltaika

Často kladené dotazy

Na to neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží na více faktorech, například jaký typ elektrárny vlastníte a jakou spotřebu má vaše domácnost. Úspora se odvíjí taky od aktuálních cen energií a může tak být v řádu tisíců až desetitisíců, například můžete ušetřit mezi 7 000 – 60 000 Kč.

Záleží na velikosti, typu solární elektrárny, a taky na dalších faktorech jako je např. spotřeba elektřiny. V průměru se pohybuje návratnost investice kolem 6–10 let.

Montáž fotovoltaických elektráren máme hotovou do 3 dnů. Avšak celý proces od samotné poptávky po instalaci může trvat až 3 měsíce. Instalace je v ceně nabídky.

Bez ohledu na to, jaký typ střechy máte, řešení máme pro všechny možné typy střech. Naše fotovoltaická elektrárna může být instalována i na staré budovy, ovšem za předpokladu, že jsou stabilní.

Ano. Fotovoltaická elektrárna je v našich podmínkách stejně vhodná jako kdekoliv jinde. Jedná se o výhodný způsob, jak si samostatně vyrábět elektřinu.

Fotovoltaika, která se skládá ze solárních panelů, shromažďuje sluneční energii a přeměňuje ji na elektrickou energii. Tato elektrická energie pak jde přes střídač (transformátor) do všech spotřebičů. Energii byste měli ukládat do baterií kdykoliv je to možné. Solární panel totiž někdy vyrábí více a někdy méně elektřiny.

U solárních panelů záruka 30 let na 80 % výkonu, na mechanické součásti panelů 12 let. V případě střídače může činit záruka až 20 let.Na baterie 10 rokú.Na ostatní komponenty, jako jsou jističe, elektroměry či přepěťové ochrany dostanete garanci 2 roky.

Vlastní spotřeba energie se týká přímo spotřeby vyrobené elektrické energie z fotovoltaických panelů v místě její výroby. Tuto energii můžete využít v domácnosti, přičemž přebytek energie se ukládá do baterií nebo odevzdává do elektrické sítě, kdy se stává zdrojem pro ostatní spotřebitele.

V závislosti na velikosti a umístění instalace může být nutné získat stavební povolení. Je důležité konzultovat povolení se stavebním úřadem, než se pustíte do instalace panelů.

Fotovoltaické panely mají obvyklou životnost 25-30 let. Délka životnosti závisí na mnoha faktorech, jako jsou kvalita materiálů, úroveň údržby, povětrnostní podmínky a další.

Výsledná cena za fotovoltaiku se odvíjí od typu panelů, jejich výkonu, materiálu a dalších faktorech. Pro nezávaznou poptávku nás kdykoliv kontaktujte.  

Mezi hlavní výhody fotovoltaických panelů patří produkce čisté a obnovitelné energie, úspora na nákladech za elektřinu, snížení emisí skleníkových plynů a možnost získat dotace na investici.

Správná orientace panelů na střeše je klíčová pro získání maximálního výkonu. Nejúčinnější je nasměrování na jih. Správná orientace panelů může zvýšit výkon až o 30 %.

Fotovoltaické panely jsou velmi odolné a vyžadují minimální údržbu. Doporučuje se pravidelné čištění panelů od prachu a nečistot, což může být prováděno alespoň dvakrát ročně. Důležité je také kontrolovat výkon a funkčnost panelů a případné problémy řešit co nejdříve.

Správná orientace panelů na střeše je klíčová pro získání maximálního výkonu. V oblastech s jižní expozicí se doporučuje namířit panely na jih, v oblastech s jiným směrem expozice je třeba namířit panely podle konkrétních podmínek. Správná orientace panelů může zvýšit výkon až o 30 %.

Kontakt

Kontaktujte nás

Spálená 480/1, Brno 60 200
Kontakt

Napište nám