DanSo elektro

Spálená 480/1. 603 00 Brno - Trnitá
+420 774 135 231, +420 777 687 602
solar@danso.cz

Jak už všichni dobře víme, ceny elektřiny neustále rostou a v příštích letech tomu nebude jinak, budou i nadále růst. Pro boj s tímto problémem je skvělým způsobem investice do vlastní fotovoltaické elektrárny na klíč. Fotovoltaika na klíč vám pomůže ušetřit peníze i na mnoho let dopředu. Díky vlastní výrobě elektřiny už nemusíte nikomu platit za elektřinu a zvyšující se náklady na elektřinu již nemusí být pro vaši domácnost žádným problémem.

Jestli fotovoltaiku, tak jedině na klíč

Každá domácnost má své vlastní jedinečné geografické prostředí. Společnosti specializující se na projektování a instalaci fotovoltaický solárních elektráren nabízejí, pro usnadnění své práce, balíkové řešení. Toto řešení zjednodušuje proces, snižuje papírování a další požadavky ve srovnání s tradičním řešením na klíč. Přestože může být velkým pomocníkem pro firmy, pro běžné majitele domů nemusí být tak přínosný.

Zkušení profesionálové se zákaznicky orientovaným přístupem mohou se zákazníky konzultovat vytvoření jedinečné konfigurace, která dokonale odpovídá jejich individuálním potřebám a podmínkám. Naše fotovoltaika na klíč Danso elektro je díky své jednoduchosti a cenové dostupnosti oblíbeným řešením pro většinu domácností. Proto nabízíme kompletní balíček služeb na jednom místě, který je cenově výhodný.

Jestli fotovoltaiku, tak jedině na klíč

Jakou návratnost investice můžete očekávat?

Instalace fotovoltaické elektrárny v rodinném domě může přinést vynikající návratnost investice. Návratnost investice se obecně pohybuje kolem 5-12 let. A aby to bylo ještě lepší, nabízí program Nová zelená úsporám dotace až do výše 50 % nákladů. To znamená, že lze dosáhnout dotace do výše 155 000 Kč, ve vybraných oblastech, jako je Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj, je navýšena dotace o 10 %, na nějakých cca 170 000 Kč. Maximálně se může dosáhnout až 200 000 Kč.

Kolik peněz nám dokáže ušetřit fotovoltaická elektrárna?

Využití fotovoltaiky může vést k významným úsporám nákladů za rok. Vše, co musíte udělat, je spočítat si cenu za 1 kWh elektřiny a pak už je to poměrně jednoduché. Pro příklad uvedeme cenu 3,50 Kč s ročním výkonem průměrné FVE napájející středně velký domov, s výrobní kapacitou 4 500 kWp. Vynásobením těchto dvou čísel dostaneme 15 750 Kč. A přesně tuto hodnotu nebude muset s fotovoltaikou nikomu vyplácet. S tím můžete skutečně ušetřit!

Fotovoltaika není správnou volbou pro každého

Instalovat fotovoltaické panely je z dlouhodobého hlediska chytrá investice, protože se vynahradí její náklady. To ale nemusí však vyhovovat individuálním potřebám každého.

Kdy se nám fotovoltaika příliš nevyplatí? Existují situace, kdy je fotovoltaická solární elektrárna finančně nevýhodná. Zejména taková, pokud je střecha více zastíněna a dopadající sluneční světlo je nedostatečné. V takových případech se elektřina nemusí vyrobit a není to to pravé. Pro využití sluneční energie ve vašem regionu je klíčové určit správný sklon a polohu střechy. Nejlepší úhel pro fotovoltaický panel se pohybuje mezi 30-35° se směrem k jihu.

Fotovoltaická elektrárna se obecně hodí pro většinu standardních domů. Pokud máte pochybnosti o tom, zda se FVE bude hodit i pro váš dům, neváhejte nás kontaktovat na čísle +420 777 118 462 nebo e-mailem solar@danso.cz.