DanSo elektro

Spálená 480/1. 603 00 Brno - Trnitá
+420 774 135 231, +420 777 687 602
solar@danso.cz

Fotovoltaika cena

Fotovoltaika a solární panely se stávají stále důležitější součástí energetického spektra dnešní doby a zájem o ně neustále roste. V dnešní době, kdy hledáme udržitelné a ekologicky šetrné způsoby výroby energie, se fotovoltaické panely stávají klíčovým prvkem v dosahování těchto cílů. Rychlý technologický pokrok a inovace v oblasti solárních technologií umožňují dosáhnout významných zlepšení v účinnosti a cenové dostupnosti fotovoltaických systémů. Zároveň se zvyšuje povědomí lidí o významu ochrany životního prostředí a snižování emisí skleníkových plynů, což vede k rostoucí poptávce po obnovitelných zdrojích energie.

Fotovoltaické systémy jsou nejen ekologicky prospěšné, ale také výrazně snižují energetické náklady domácností a firem, což vytváří motivaci pro jejich rozšířené využití. Fotovoltaika na klíč se tak těší stále větší oblibě nejen díky zlepšujícím se technologiím, ale také touhou lidí přispět k udržitelnější budoucnosti a investovat do dlouhodobě efektivního způsobu výroby energie.

solární panely

Kdy se vyplatí fotovoltaika?

Při úvaze o pořízení fotovoltaického systému si mnoho lidí klade otázku, jaké faktory ovlivňují cenu fotovoltaiky a zda se investice do této technologie vůbec vyplatí. Jelikož máme za sebou léta praxe a mnoho úspěšných zakázek se spokojenými klienty po celé ČR, pomůžeme vám lépe porozumět faktorům a situacím, ve kterých je fotovoltaika výhodnou volbou.

Existuje mnoho faktorů, které mají vliv na návratnost a celkové náklady na fotovoltaické panely. Klíčovým bodem je bezesporu celková velikost systému. Větší fotovoltaický systém vyžaduje více panelů a komponent včetně složitosti elektrického připojení, což samozřejmě zvyšuje i celkové náklady na pořízení. Pokud se nemovitost nachází v lokalitě s vyšší mírou slunečního záření a orientací na jih, automaticky se zvyšuje výroba energie a tím i návratnost investic. Dalším důležitým faktorem je cena elektřiny. Vyšší ceny energií znamenají, že úspory z produkované solární energie budou větší, což má za následek rychlejší návratnost.

Při hodnocení návratnosti je důležité brát v úvahu dlouhodobý horizont. Pořizovací náklady za fotovoltaiku mohou být vysoké. Dlouhodobé úspory a výhody, které tato technologie přináší jsou však mnohem vyšší. Klientům dodáváme kvalitní komponenty od ověřených dodavatelů s dlouhodobou životností a zárukou, což má vliv na celkový výkon fotovoltaiky. Zákazníkům nabízíme také možnost bezplatných revizí a oprav.

instalace fotovoltaických panelů

Ceník fotovoltaiky

Proč fotovoltaické panely?

Jaké jsou finanční výhody fotovoltaiky?

Fotovoltaika nabízí celou řadu finančních benefitů, které mohou být atraktivní nejen pro domácnosti, ale i firmy a komerční budovy. Kromě dlouhodobých finančních výhod zároveň šetříte životní prostředí.

Úspora nákladů za energie

Fotovoltaické panely umožňují výrobu vlastní elektřiny ze slunečního záření, což výrazně snižuje roční náklady za energie. Vaše náklady za energie budou stabilní i v případě zvyšujících se cen elektřiny.

Energetická soběstačnost

Produkce vlastní elektřiny snižuje závislost na dodavatelích energií. Postupem času si můžete snadno vybudovat celkovou energetickou soběstačnost což je výhodou zejména při zvyšujících se cenách energií.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Funkční fotovoltaická elektrárna zvyšuje hodnotu vaší nemovitosti, jelikož případní kupci mohou těžit z plynoucích úspor za energie.

Dotace na fotovoltaiku

Díky projektu Nová zelená úsporám můžete získat na fotovoltaický systém dotaci až 200 000,- Kč. Naši specialisté vám rádi pomohou s vyřízením žádosti a související administrativou.

Prodej přebytku energie

Pokud vaše fotovoltaické panely vyprodukují více energie, než spotřebujete, můžete pomocí virtuální baterie dodat přebytečnou energii zpět do sítě. Hodnota za celkové množství dodané elektřiny vám bude odečtena od ročního vyúčtování u dodavatele energií.

ušetřete s fotovoltaikou!

Jaká je návratnost fotovoltaiky?

Návratnost fotovoltaiky včetně cenové kalkulace lze demonstrovat na následujícím příkladu montáže fotovoltaického systému.

Základní parametry

Instalovaný výkon7,36 kWp
Počet panelů16
Výkon panelůMODULY 460 W

Rychlost instalace

Garantováno smlouvou120 dnů
Reálná průměrná doba realizace45 dnů

Cenová kalkulace

Celková cena460 000,- Kč
Dotace275 000,- Kč
Konečná cena pro klienta185 000,- Kč

Technické specifikace

PanelyJINKO 460 W
BaterieTRIPLE POWER (SOLAX POWER)
StřídačSOLAX POWER

Garance a záruky

Panely12 let/25 let
Střídač10 let/15 let
Baterie10 let
Práce2 roky
návratnost fotovoltaiky

Kalkulace návratnosti

Fotovoltaika na klíč

Příklad energetické spotřeby s fotovoltaikou

Přesné hodnoty energetické spotřeby fotovoltaiky si uvedeme na konkrétním projektu pro rodinný dům v Jihomoravském kraji. Pro fotovoltaický systém byl využit modul Jinko JKM460M-60HL4-V BLACK od společnosti Jinko Solar a bateriový systém a měnič od výrobce SolaX Power Co., Ltd.

Fotovoltaický systém s elektrickými spotřebiči a akumulátorovými systémy připojený k rozvodné síti

Instalovaný výkon7,36 kWp
Plocha FV modulů34,5 m²
Počet FV modulů16
Počet měničů1
Počet bateriových systémů1

Spotřeba

Celková spotřeba, včetně vlastní spotřeby5343 kWh
Domácnost – večerní špička 5343 kWh5343 kWh
Špičkové zatížení 1,8 k1,8 kW
energie ze slunečního svitu

Výsledná spotřeba Fotovoltaiky

Fotovoltaický systém

Instalovaný výkon7,360 kWp
Spec. roční výnos1 013,35 kWh/kWp
Stupeň využití zařízení (PR)86,265 %
Snížení výnosu zastíněním0,7 %/Rok
Energetický výnos FVS (AC síť) s baterií7 314 kWh/Rok
Přímá vlastní spotřeba3 529 kWh/Rok
Ztráta energie omezením výkonu v místě připojení0 kWh/Rok
Dodávka/napájení sítě3 785 kWh/Rok
Podíl vlastní spotřeby48,1 %
Snížení emisí CO₂3 345 kg/rok

Bateriový systém

Dobití na začátku12 kWh
Nabíjení baterie (FV systém)2 227 kWh/Rok
Energie baterie k pokrytí spotřeby2 063 kWh/Rok
Ztráty nabíjením/vybíjením165 kWh/Rok
Ztráty v baterii11 kWh/Rok
Cyklické zatížení3,7 %
Životnost>20 Roky

Spotřebiče

Spotřebiče5 343 kWh/Rok
Spotřeba v provozní pohotovosti (Střídač)20 kWh/Rok
Celková spotřeba, včetně vlastní spotřeby5 363 kWh/Rok
pokryto FVS s baterií3 529 kWh/Rok
pokryto ze sítě1 834 kWh/Rok
Podíl pokrytí solární energií65,8 %

Stupeň soběstačnosti

Celková spotřeba, včetně vlastní spotřeby5 363 kWh/Rok
Pokryto ze sítě1 834 kWh/Rok
Stupeň soběstačnosti65,8 %
fotovoltaika s profesionály

Cena fotovoltaiky pro vaši nemovitost

V rámci naší služby Fotovoltaika na klíč spolehlivě nainstalujeme fotovoltaiku a solární panely pro jakoukoliv nemovitost na území ČR. Celková cena za projekt se odvíjí od výše zmíněných faktorů. V případě zájmu o nezávaznou poptávku nás neváhejte kdykoliv kontaktovat. Součástí našich prací je i montáž hromosvodů, elektroinstalace nebo průmyslové instalace elektrických zařízení včetně pravidelných revizí a oprav.   Naší doménou je rychlost, kvalita komponent i odvedené práce a příznivá cena za naše služby. V sekci reference si můžete přečíst zkušenosti našich zákazníků a prohlédnout si fotogalerii s ukázkami naší práce. 

instalace fotovoltaiky
Reference

Co o nás říkají zákazníci

NZU Dotace

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

Pokud vlastníte rodinný dům a plánujete realizaci solárních panelů, můžete snadno získat dotaci díky vládnímu projektu Nová zelená úsporám. O dotaci může každý vlastník žádat již při výstavbě nemovitosti. Bydlení však musí být zapsáno v katastru nemovitostí.

Dotace může pokrýt až 50% z celkových nákladů. Výše podpory začíná na částce 35 000,- Kč, může se však vyšplhat do 200 000,- Kč. Naši specialisté vám rádi pomohou s vyřízením veškeré administrativy spojené s žádostí o dotaci. Neváhejte nás proto kdykoliv kontaktovat.

ukázky naší práce

Galerie

V naší galerii naleznete ukázky hotových projektů pro naše spokojené klienty. Každou zakázku jsme schopni efektivně přizpůsobit jakékoliv nemovitosti na míru. Naší hlavní působností jsou solární panely Brno. Tento systém však instalujeme po celé republice.

Služby

Další služby

Elektroinstalace

Nabízíme kompletní elektroinstalační práce pro byty, rodinné domy, průmyslové budovy či jiné objekty. Jedná se tak o rozmístění jednotlivých elektroinstalačních zón, vypínačů a zásuvek.

Průmyslové elektroinstalace

V rámci průmyslových elektroinstalací zajišťujeme elektroinstalační práce ve výrobních a skladovacích prostorech firem i zemědělských objektů.

Hromosvody

Postaráme se o montáž, pravidelné revize i opravy hromosvodů na všech typech budov. Hromosvody je nutné mít instalované na každém objektu, aby blesk nikoho neohrozil či nenapáchal hospodářské škody.

Solární panely

Často kladené dotazy

Vše se odvíjí od toho, jaký typ solární elektrárny vlastníte a jaká je spotřeba vaší domácnosti. Velký vliv mají také současné ceny energií. Ušetřená částka se může pohybovat od jednotek tisíc korun až po desetitisíce.

Celková cena závisí na typu solárních panelů, včetně jejich materiálu a výkonu. Pro nezávaznou poptávku nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Obvyklá životnost je v rozmezí 25–30 let. Celková doba se odvíjí od několika faktorů, mezi které patří například kvalita údržby, kvalita materiálů nebo náročnost povětrnostních podmínek v okolí nemovitosti.

U solárních panelů je záruka poskytována na 30 let na 80% výkonu. U mechanických součástí je záruka 12 let. Záruka na střídače může být až 20 let a na baterie 10 let. Na další součásti, mezi které řadíme elektroměry, jističe a ochrany proti přepětí, garantujeme záruku 2 roky.

Kontakt

Kontaktujte nás

Spálená 480/1, Brno 60 200
Formulář

Napište nám