DanSo elektro

Spálená 480/1. 603 00 Brno - Trnitá
+420 774 135 231, +420 777 687 602
solar@danso.cz

Fotovoltaika Brno

Fotovoltaika Brno je způsob, jak efektivně využívat sluneční záření k přeměně na elektrickou energii. Nejčastějším důvodem pro instalaci fotovoltaických elektráren je kromě jejich pozitivního vlivu na životní prostředí zejména jejich schopnost pokrýt energetickou spotřebu velkého množství malých a středních objektů. V dnešní době se proto jedná o čím dál tím oblíbenější způsob, jak ušetřit až 50 % nákladů na vytápění ročně. Fotovoltaika Danso.

Sluneční energie

Na jakém principu funguje fotovoltaika Brno?

Celý proces fotovoltaiky začíná u absorbce fotonů, které pocházejí ze slunečního záření. Tato sluneční energie je následně pomocí solárního článku přeměňována na elektrickou energii, kterou je možné využít k napájení celé domácnosti.

Je to však ještě lepší. Vyrobenou energii totiž nemusíte ihned spotřebovat, ale můžete ji poslat do distribuční sítě a vzít si ji zpět až v případě potřeby. Zejména v letních měsících nebo naopak měsících, kdy dochází k navýšení spotřeby energie se jedná o skutečně ideální řešení.

K napájení pomocí fotovoltaiky samozřejmě dochází také ve dnech, kdy nejsou světelné podmínky nejlepší. Fotovoltaické elektrárny totiž fungují při jakémkoliv světle. Ideálním stavem však je, když na fve panely dopadá co nejostřejší sluneční světlo a co nejvíce kolmo.

Fotovoltaika-brno-4

Chcete se dozvědět více?

Proč si vybrat fotovoltaiku Brno?

Jaké výhody přináší fotovoltaika?

Výhody fotovoltaiky

Solární panely a fotovoltaika patří mezi pojmy, o kterých je v posledních letech slyšet čím dál tím častěji. A rozhodně oprávněně. Ačkoliv se totiž jedná pro majitele těchto technologií o nemalou počáteční investici, její výše napříč lety klesá, zatímco účinnost neustále stoupá. Fotovoltaika Brno tak pomůže ušetřit nejen vaší peněžence, ale i okolnímu prostředí.

Ušetřete až 20 000 Kč ročně s fotovoltaickou elektrárnou Brno.

Získávání energie ze slunečního záření je jednoznačně tou nejekologičtější možnou variantou, jak se dá v dnešní době energie získávat. Fotovoltaika Brno totiž k tvorbě energie využívá plně obnovitelný zdroj – sluneční záření. Díky tomu mají fotovoltaické elektrárny velmi slušně nakročeno k tomu, aby nahradily ostatní typy elektráren, které jsou pro životní prostředí mnohem větší zátěží, vypouštějí do ovzduší škodlivé látky a využívají neobnovitelné zdroje, jako jsou fosilní paliva, ropa, uhlí či zemní plyn.

Dotace pro každého

Nová zelená úsporám

Jedním z největších lákadel k pořízení vlastních fotovoltaických panelů je možnost využití dotace z programu Nová zelená úsporám. O tu lze zažádat ještě před dokončením stavby rodinného domu – ten však již musí být zapsán v katastru nemovitostí.

NZÚ lze využít na celou řadu fotovoltaických systémů, přičemž výše příspěvků se u každého z nich liší. Všeobecně však platí, že čím dražší systém, tím vyšší výše dotace. Ve většině případů může NZÚ pokrýt až 50 % celkových nákladů na fotovoltaiku. Přispívaná částka začíná na 35.000 Kč, ale může dosáhnout až výše 200.000 Kč. Fotovoltaika Brno tak nemusí být nedosažitelným snem. Pomůžeme vám s vyřízením žádosti o dotaci a usnadníme cestu k energetické soběstačnosti.

Danso elektro k vašim službám.

Reference

Co o nás říkají zákazníci

Naše služby

Fotovoltaika Brno na klíč

Fotovoltaika-brno-3

Máte o vlastní fotovoltaickou elektrárnu skutečně zájem, ale vaše znalosti v oblasti energetiky či žádostí o dotace NZU jsou pouze okrajové? Pak je pro vás fotovoltaika na klíč to pravé. Celý proces můžete s klidným srdcem nechat na nás – službu vám dodáme komplexně, na míru vašim potřebám a včas.

S využitím služby fotovoltaika Brno na klíč máte jistotu, že jste si zvolili nejsnazší a nejvýhodnější dostupné řešení na trhu.

Jestliže na nás máte jakýkoliv dotaz související s fungováním fotovoltaiky, žádostí o dotaci, elektroinstalací či pravidelnými revizemi, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám vše zodpovíme. Pokud chcete lépe porozumět tomu, jak fungují solární panely a fotovoltaika, projděte si náš slovníček pojmů, kde naleznete vysvětlení pro klíčová slova z oblasti fotovoltaiky. 

Co vybrat?

Je lepší fotovoltaika nebo tepelné čerpadlo?

Fotovoltaika není jediným způsobem, jak ušetřit za energie. Ačkoliv se jedná o velmi efektivní nástroj, pomocí kterého můžete být soběstačnější v oblasti ohřevu vody či vytápění, existuje i další možnost. Touto možností je tepelné čerpadlo, které stejně jako solární panely přináší svým majitelům řadu výhod.

Tepelná čerpadla i fotovoltaické elektrárny dokáží ve své podstatě totéž, rozdíl je však v pořizovací ceně a samozřejmě také návratnosti a ve způsobu využití. Všeobecně platí, že k účelům ohřevu vody je výhodnější solární ohřev, zatímco k vytápění objektu zase tepelné čerpadlo.

Revoluční je v této oblasti možnost spojení obou systémů, díky čemuž docílíte plynulého a hospodárného chodu celé domácnosti. Kombinací fotovoltaiky s tepelným čerpadlem můžete snížit náklady na topení, chlazení či ohřev vody až od 75 %.

Naše práce

Galerie

Fotovoltaika Brno je službou, která je využívána čím dál tím větším počtem domácností. Díky tomu už máme na kontě desítky úspěšných zakázek různého rozsahu, o čemž se můžete v naší galerii přesvědčit sami.
Ostatní služby

Další služby

Elektroinstalace

Nabízíme kompletní elektroinstalační práce pro byty, rodinné domy, průmyslové budovy či jiné objekty. Jedná se tak o rozmístění jednotlivých elektroinstalačních zón, vypínačů a zásuvek.

Průmyslové elektroinstalace

V rámci průmyslových elektroinstalací zajišťujeme elektroinstalační práce ve výrobních a skladovacích prostorech firem i zemědělských objektů.

Postaráme se o montáž, pravidelné revize i opravy hromosvodů na všech typech budov. Hromosvody je nutné mít instalované na každém objektu, aby blesk nikoho neohrozil či nenapáchal hospodářské škody.

Fotovoltaika Brno

Často kladené dotazy

Ačkoliv je tento dotaz jeden z nejčastějších, bohužel na něj neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží totiž na celé řadě faktorů, které výslednou částku ovlivňují. Jedná se např. o to, jaký typ fotovoltaické elektrárny klient vlastní nebo jakou spotřebu má průměrně jeho domácnost. Zásadní vliv mají samozřejmě také ceny energií, které neustále kolísají. Úspora tak může vzniknout v řádu tisíců až desetitisíců.
I v tomto případě je ovlivňujících faktorů hned několik. V první řadě záleží na typu fotovoltaické elektrárny a její ceně, protože toto rozpětí je poměrně široké. Důležitá je také spotřeba elektřiny, která je pro každou domácnost jiná. Standardně je však možné hovořit o návratnosti v řádu 6-10 let.
Samotná montáž je otázkou maximálně 3 dnů. U zakázek menšího rozsahu klidně i den. Celý proces začínající poptávkou, přes žádost o dotaci až po instalaci však může zabrat až 3 měsíce.
Že jsou panely instalovány na střechu, kam dopadá nejvíce slunečního záření je určitě jasné. Otázkou však často bývá, zda je možné je nainstalovat na jakýkoliv typ střechy. Jistě vás potěší, že odpověď je ano. Řešení nabízíme pro všechny možné typy střech, a dokonce i pro starší budovy. Ty však musí být podmíněny dostatečnou stabilitou.
Rozhodně! Fotovoltaika Brno je pro naše podmínky stejně vhodná, jako pro podmínky kdekoliv jinde. Díky schopnosti panelů čerpat sluneční záření i během méně slunečných dnů funguje fotovoltaika zkrátka kdekoliv na světě.
Celý proces získávání energie ze slunečního záření je poměrně složitou disciplínou. V základu se však jedná o to, že se fotovoltaika skládá se solárních panelů, které shromažďují sluneční energii a tu následně přeměňují na elektrickou energii. Získaná elektrická energie pak přes střídač (transformátor) putuje do všech spotřebičů. Vyrobená energie by pak měla být ukládána do baterií kdykoliv je to možné. Panely totiž někdy vyrábějí elektřiny méně a někdy zase více.

U solárních panelů poskytujeme záruku 20 let na 80% výkonu. U mechanických součástí se jedná o 12 let. Na baterie poskytujeme záruku 10 let a na střídače až 20 let. Na další komponenty jako jsou například elektroměry, jističe nebo přepěťové ochrany poskytujeme garanci 2 roky. 

Než se pustíte do instalace fotovoltaických panelů, je vhodné celou věc konzultovat se stavebním úřadem. Nutnost stavebního povolení se odvíjí od velikosti a umístění fotovoltaické elektrárny.

Obvyklá životnost fotovoltaických panelů se pohybuje od 25 do 30 let. Celková životnost se odvíjí od kvality použitých materiálů. provádění pravidelné údržby nebo například povětrnostních podmínek. 

Celková cena za fotovoltaiku se odvíjí od výkonu, materiálu a konkrétních typů panelů. Pokud máte zájem o nezávaznou konzultaci, kdykoliv nás kontaktujte.

Kontakt

Kontaktujte nás

Spálená 480/1, Brno 60 200
Kontakt

Napište nám