DanSo elektro

Spálená 480/1. 603 00 Brno - Trnitá
+420 774 135 231, +420 777 687 602
solar@danso.cz

Dotace na fotovoltaiku

Fotovoltaika je klíčem k udržitelné budoucnosti a snahou o snížení uhlíkové stopy. Solární energie se těší stále větší oblibě, jelikož umí výrazně ušetřit z ročního rozpočtu za elektřinu. Jednou z hlavních cest, jak rozšířit tuto technologii mezi stále rostoucí počet zájemců, jsou dotace na fotovoltaiku. Finanční podpory tohoto typu pomáhají motivovat jednotlivce i firmy k pořízení fotovoltaiky, jelikož umožňují snížit počáteční náklady na fotovoltaické panely o statisíce korun. Dotace tak v konečném důsledku zajišťují snadnější dostupnost fotovoltaických panelů díky nižším finančním nárokům.

Snadné získání dotací

Co potřebuji k vyřízení dotace na fotovoltaiku?

K úspěšnému vyřízení žádosti o dotaci na fotovoltaické panely je potřeba splnit několik kroků a podmínek. V rámci programu Nová zelená úsporám se můžete kdykoliv obrátit na naše profesionály, kteří vám s vyřízením dotace kdykoliv pomohou a ušetří vás složité administrativní zátěže.

Vaše fotovoltaická elektrárna musí splňovat technické normy a požadavky stanovené státem. Důležité jsou taktéž energetické standardy budovy, na které má být fotovoltaika zhotovena. Obecně platí, že žádost o dotaci zahrnuje například technický projekt, souhlas vlastníka nemovitosti, účetní doklady a další. Veškeré dokumenty se podávají na příslušném úřadě. Vaše žádost bude následně posouzena z technického hlediska a poté bude určena výše dotace. Po schválení dotace můžete zahájit instalaci fotovoltaiky. Jakmile bude projekt dokončen, bude vám vyplacena příslušná dotace.

Chcete se dozvědět více?

Proč využít dotaci

Výhody dotace na fotovoltaiku

Dotace na fotovoltaické panely přináší mnoho výhod, které motivují majitele domu a firmy investovat do obnovitelných zdrojů energie. Mezi přední výhody patří:

Snížení pořizovacích nákladů

Dotace značně snižují počáteční investici do fotovoltaického systému, což zvyšuje jeho dostupnost pro větší množství lidí.

Rychlejší návratnost investic

Díky dotacím se výrazně zkracuje čas, za který se investice do fotovoltaiky vrátí, což je pro tento typ energetického řešení z pohledu ekonomiky velký přínos.

Zvýšení energetické nezávislosti

Fotovoltaické systémy umožňují produkovat vlastní elektřinu, což snižuje závislost na klasických dodavatelích energie a zvyšuje energetickou nezávislost.

Podpora obnovitelných zdrojů

Dotační programy na fotovoltaiku posilují využívání obnovitelných zdrojů energie a přispívají ke snižování emisí skleníkových plynů, což nahrává udržitelnému rozvoji.

Ochrana životního prostředí

Podporou fotovoltaiky se snižuje celková zátěž pro životní prostředí díky čisté a udržitelné energetice ze slunečního záření.

Stimulace ekonomiky

Investice do oblasti fotovoltaiky díky dotacím podporují ekonomický růst, vytváří pracovní místa a stimulují inovace v oblasti obnovitelných zdrojů.

Široká dostupnost dotací

Kdo má nárok na dotaci na fotovoltaiku?

Dotace pro pořízení fotovoltaického systému jsou dostupné majitelům nemovitostí, kteří plánují instalovat solární panely na objekt určený k bydlení. Kromě fyzických osob a domácností se jedná taktéž o podnikatele a firmy, kteří chtějí investovat do vlastního zdroje elektřiny. Na svých objektech mohou žádat o dotace také obce a veřejné instituce, jako jsou školy, nemocnice a další veřejné budovy. Dále také zemědělci a zemědělské podniky včetně farem.

Důležité je, aby alespoň 70 % vyrobené elektřiny bylo využito přímo v dané domácnosti nebo typu budovy. Tento požadavek je zaměřen na podporu využití solární energie pro vlastní potřebu a snížení závislosti na externích dodavatelích. Další podstatnou věcí, kterou je nutné splnit je, aby žadatel neměl současně podanou jinou aktivní žádost o stejný typ dotace či podporu. Tím se zajišťuje spravedlivé a efektivní přidělování finanční podpory pro oblast fotovoltaiky.

kdo-ma-narok-na-dotaci-na-fotovoltaiku
Jedinečná příležitost s NZÚ

Kolik činí dotace na fotovoltaiku?

Aktuální pravidla v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám 2030 přinášejí pro konečné uživatele výhodné možnosti. Nové dotace vám mohou přinést úsporu až ve výši 200 000,- Kč! Tato suma však může za určitých podmínek ještě narůst. Celková výše dotace je závislá na výkonu fotovoltaického systému a na kapacitě bateriového úložiště. Pokud je vyrobená energie ukládána do baterií, vyžaduje to technické využití tzv. hybridního střídače.

V případě ukládání energie do sítě nebo absence akumulace, je používán standardní střídač. Program NZÚ přináší jedinečnou příležitost pro získání významných úspor při investování do solárních technologií pro udržitelnou energii. Díky specialistům z firmy DANSO, kteří za vás rádi vyřídí veškerou administrativu jste o krok blíže energetické soběstačnosti.

kolik-cini-dotace-na-fotovoltaiku
Vše vyřídíme za Vás!

Snadná žádost o dotaci s NZÚ díky DanSo elektro

Specialisté z naší firmy DanSo elektro vám výrazně usnadní cestu k získání dotace na fotovoltaiku. Nemusíte se tak již starat o složitou administrativu spojenou s žádostí o finanční příspěvek. Naše firma převezme celý proces za vás, včetně vyplnění potřebných formulářů, komunikaci s úřady a zajištění veškerých dokumentů. Tímto způsobem vám umožníme soustředit se na samotnou instalaci a využití fotovoltaických panelů, zatímco se náš tým postará o formality spojené s obdržením finanční podpory. Tato výhoda znamená, že celý proces proběhne hladce, efektivně a bez zbytečného stresu.

Instalaci fotovoltaických panelů zabezpečujeme po celé republice. Pokud jste z Brna nebo blízkého okolí, navštivte také náš web Fotovoltaika Brno. Pro naše produkty a služby garantujeme dlouholetou záruku a bezplatné revize a opravy. Komponenty odebíráme pouze od spolehlivých a ověřených dodavatelů. Pokud máte jakékoliv další dotazy spojené s fotovoltaikou nebo vyřízením dotace, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat a náš tým se vám bude obratem věnovat.

snadna-zadost-o-dotaci-s-nzu-diky-danso-elektro
Reference

Co o nás říkají zákazníci

NZU Dotace

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

Jestliže vlastníte rodinný dům a plánujete investovat do solárních panelů, máte skvělou příležitost získat finanční dotaci díky vládnímu projektu Nová zelená úsporám. O tuto dotaci může požádat každý majitel již při výstavbě nemovitosti. Podmínkou však je, aby bydlení bylo evidováno v katastru nemovitostí.

Díky této dotaci lze pokrýt až polovinu nákladů na fotovoltaické panely, s minimální částkou od 35 000,- Kč, která může narůst až do 200 000,- Kč. Naši odborníci vám rádi pomohou s vyřízením všech administrativních formalit spojených s žádostí o tuto podporu. Kontaktujte nás pro bližší informace.

ukázky naší práce

Galerie

V naší galerii naleznete ukázky hotových projektů pro naše spokojené klienty. Každou zakázku jsme schopni efektivně přizpůsobit jakékoliv nemovitosti na míru. Naší hlavní působností jsou solární panely Brno. Tento systém však instalujeme po celé republice.

Služby

Další služby

Elektroinstalace

Nabízíme kompletní elektroinstalační práce pro byty, rodinné domy, průmyslové budovy či jiné objekty. Jedná se tak o rozmístění jednotlivých elektroinstalačních zón, vypínačů a zásuvek.

Průmyslové elektroinstalace

V rámci průmyslových elektroinstalací zajišťujeme elektroinstalační práce ve výrobních a skladovacích prostorech firem i zemědělských objektů.

Hromosvody

Postaráme se o montáž, pravidelné revize i opravy hromosvodů na všech typech budov. Hromosvody je nutné mít instalované na každém objektu, aby blesk nikoho neohrozil či nenapáchal hospodářské škody.

Fotovoltaika

Často kladené dotazy

Hledáte ucelené informace o fotovoltaice a solárních panelech? Máte pochybnosti ohledně pořízení fotovoltaického řešení pro vaši domácnost? V naší sekci FAQ najdete komplexní odpovědi na otázky, jako například Jak funguje fotovoltaika? Kolik stojí fotovoltaika na rodinný dům? Co potřebuji k vyřízení dotace na fotovoltaiku? A mnoho dalších…

Kontakt

Kontaktujte nás

Spálená 480/1, Brno 60 200
Formulář

Napište nám